Dr. Vechkaev+: Блог о здоровье, силе и красоте

Підрозділи гідрометеослужби розповіли про радіоактивність в Черкаській області.

Підрозділи гідрометеослужби розповіли про радіоактивність в Черкаській області.

Про це у Facebook написав начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань

За його словами, радіаційне навантаження на приземний шар атмосфери утворюється внаслідок дії цезія 137 і стронція 90 чорнобильського походження та природних радіонуклідів.

За даними метеостанцій, добові значення гамма фону у липні коливались в межах 10 – 17 мікрорентген за годину (мкР/год). Значення на рівні 17 мкР/год були зафіксовані у с. Озірна Звенигородського району.

Найбільша кількість днів зі значеннями мінімального радіаційного фону спостерігалась у м. Чигирин (10 днів) та м. Черкаси (8 днів). Для порівняння, метеостанція Чорнобиль зафіксувала у липні максимальні значення гамма-фону на рівні 22 мкР/год.

Середні значення гамма фону за липень були такими:
12 мкР/год – у місті Чигирин,
13 мкр/год – у містах Жашків, Золотоноша, Сміла, Черкаси.
14 мкр/год – у містах Канів, Умань та с. Озірна Звенигородського району.
Контрольний рівень природного гамма-фону, становить 25 мкР/год.

Вміст у поверхневій воді цезія 137 та строція 90 регулярно, з періодичністю 1 раз на місяць, контролюється у Кременчуцькому водосховищі в районі м. Канева. Результати свідчать, що концентрації цезію 137 знаходяться в межах значень 1985 року (доаварійний період), а концентрації строцію 90 ще перевищують доаварійний період, але всі ці значення набагато нижчі допустимих рівнів по питній воді.

Отже, радіаційний стан природного середовища Черкаської області знаходиться в стабільному стані. Значення гамма фону знаходяться у межах рівнів, обумовлених випромінюванням радіонуклідів природного та космічного походження.Недвижимость в Черкассах снять квартиру